S.No.

Name

Designation

1.       

S.K. Goel

Principal

 

S.No.

Department Name 
1. COMPUTER ENGG.
2. ELECTRONICS & COMM. ENGG.
3. MECHANICAL ENGG.
4. INSTRUMENTATION AND CONTROL
5. CIVIL ENGG.
6. ELECTRICAL ENGG.
7. APPLIED SCIENCE
8. OTHERS: 

     A)   WORKSHOP (MECH. ENGG.)
     B) TRAINING AND PLACEMENT OFFICE   

1.    DEPARTMENT  :  COMPUTER ENGG.

S.No.

Name

Designation

Date of Joining

1.

Sh. Karishan Lal

Officiating as H.O.D.

2. 

Sh. Deepak Rohilla

Lecturer

3.

Sh. Naresh Kumar Grover

Lecturer

4.

Sh.Rajesh Kumar

Lecturer

5.

Smt. Kanchan Saini

Lecturer

6.

Sh. Amit Bansal Programmer

7.

Sh. Parminder Mann Lecturer

8.

Smt. Abha Bansal Lecturer

9 .

Mrs. Uma Kakkar

Lecturer

10.
Sh. Saravjeet Chahal Lecturer
11.
Sh. Ravinder Kumar Lecturer
12.
Smt. Monu Lecturer
13.
Smt. Archana Panwar Lecturer
14.
Sh.Surender Choudhary Lecturer
15.
Smt. Kanika Bajaj Lab Instructor
16.
Smt. Payal Lab. Instructor

               

    2.     DEPARTMENT   : ELECTRONICS & COMM. ENGG.

S.No.

Name

Designation

1.

Sh. Jwala Parsad

HOD

2.

Smt.Harjeet kaur

Sr. Lect

3.

Sh. Pawan Verma

Lecturer

4.

Sh. Sunil kumar Dahiya

Lecturer

5.

Sh. Suresh Jindal

Lecturer

6.

Mrs. Anita

Lecturer

7.
Sh. Atul Kumar

Lecturer

8.
Sh. Sanjay Kumar Lecturer

9.

Smt.Soni Mehta

WLab Instructor

10.
Smt. Savita Lab Instructor

3.     DEPARTMENT  : MECHANICAL EN GG.

S.No.

Name

Designation

1..

Sh. Dalbir Singh

Sr. Lecturer

2.

Sh. Hitesh Kumar

Lecturer

3.

Sh. Satvinder Singh

Lecturer

4.

Sh. Pardeep Rana

Lecturer

5. 

Sh. Amit Gupta

Lecturer

6.

Sh. Vikash Sharma

Lecturer

7. 

Sh. Shyam Singh

Lecturer

8.

Sh. H S Saini

Lecturer

9.

Sh. Kamaljeet Motia

Lecturer

10.

Sh.Balbir Singh  

Lecturer

11.

Sh.Hardeep Lecturer

3.     DEPARTMENT  : INSTRUMENTATION AND CONTROL

S.No.

Name

Designation

1.

Sh.GULSHAN ARORA Sr. Lecturer

2.

Sh.KANWAL SACHDEVA

Lecturer

3.

Smt.Lovleena

Lecturer

a

4.   DEPARTMENT  :  CIVIL ENGG.

S.No.

Name

Designation

1.

Sh. V. K. Mittal

H.O.D.

2.

Sh. Asim Jain

Sr. Lecturer

3.

Sh. Rajiv Gupta

Lecturer

4.

Sh. Asheet Bajaj

Lecturer

5.

Sh.  Rajiv Kumar

Lecturer

6

Sh. Mamta Kataria

Lecturer

7.
Sh. Vishal Arora Lecturer
8.
Sh. Bajinder Sharma Lecturer
9.
Sh. Vineet Sharma Lecturer
10.
Sh. Manoj Madan Lecturer

5.    DEPARTMENT   : ELECTRICAL ENGG.

S.No.

Name

Designation

1.
Sh. Harish Kumar H.O.D.
2.
Sh. Gulshan Arora

Sr. Lecturer

3.
Sh. Ajit Singh

Lecturer

5.
Sh. Rajesh Kumar

Lecturer

6.
Sh. Neeraj Kumar

Lecturer

7.
Sh. Parveen Kumar Lecturer
10.
Sh. G.S. Rana

Workshop Instructor

11.
Sh. Harmesh Kumar

Workshop Instructor

12.
Sh. Naveen Kumar

Workshop Instructor

6.   DEPARTMENT  :   APPLIED SCIENCE

S.No.

Name

Designation

1.

Mrs. Benu Bajaj, M.Sc.(Maths), M.Phil.

Sr. Lecturer

2.

Mrs. Neelam Chugh, M.A. (Eng.), B.Ed.

Sr. Lecturer

3.

Sh. Satyawaan Dhaka, M.Sc.(Maths)

Lecturer

4.

Mrs. Veena Jakhar

Lecturer

5.

Mrs. Kavita Rathee

Lecturer

6.
Smt. Sunita

Lecturer

7.
Sh. Rajesh Uppal

Lecturer

8.
Sh. V.P. Tanwar Lecturer
9.
Smt. Manju Lecturer
11.
Smt. Seema Jakhar Lecturer

 

7.                  OTHERS:

A)                WORKSHOP (MECH. ENGG.)

S.No.

Name

Designation

3.

Sh. Ved Pal

Foreman Instructor

6.

Sh. Rajesh Kumar

Workshop Instructor

7.

Sh. O.P. Sharma

Workshop Instructor

8.

Sh. Aditya Gupta

Workshop Instructor

9.

Sh. Harjit Chawla

Workshop Instructor

10.

Sh. Vinod Kumar

Workshop Instructor

11.

Sh. Rupinder Cheema

Workshop Instructor

12.

Sh. Satpal

Workshop Instructor

13.

Sh. Ved Parkash

Workshop Instructor

14.

Sh. Hem Raj

Workshop Instructor

15.

Sh. Gurudev

Workshop Instructor

16.
Sh. Naresh Kumar Workshop Instructor
17.
Sh. Rajpal Singh Workshop Instructor
18.
Sh. Rai Singh Workshop Instructor

 

                   

                          C) TRAINING AND PLACEMENT OFFICE 

S.No.

Name

Designation

1.

Sh. M.S Mehla T.P.O.

2.

Sh. Rampal

Sr. Lecturer